Zachovejte klid a kreslete na cokoliv!

Vítejte u prvního rozhovoru tohoto blogu.

Dnes bych ráda představila Lucrezii z Itálie. Je to neuvěřitelně milý člověk a velkým srdcem. Když se podíváte na její výtvory, které tu mohu sdílet, a přečtete si její odpovědi, můžete si o jejím talentu a osobnosti udělat obrázek sami. Pokud byste chtěli vidět více, sledujte její Instagram: keep_calm_and_draw_everywhere

Dostala jsem na ni kontakt od mé kamarádky, prohlédla jsem si její Instagram a přišlo mi úžasné, jaké věci dokáže. Je to skvělý nápad – spousta lidí chce ozdobit své věci, ale neumí to. Já sama jsem si také nechala od ní něco vytvořit, to je ale překvapení na konci článku.

Z osobního Instagramového profilu Lucrezie.

A teď už k rozhovoru!

 • Mohla by ses představit?

Ahoj! Jsem Lucrezia a je mi 24 let. Žiji kousek od Milána ve městě Magenta. Studovala jsem na zubní laborantku, ale nepracuji v oboru. Jsem už 5 let dobrovolná záchranářka a po celý rok 2020 jsem pracovala jako záchranář na plný úvazek – samozřejmě kvůli celosvětové pandemii. Smlouva mi na začátku roku 2021 vypršela. Mezi mé další záliby kromě kreslení, patří pečení a hudba.

(Pozn. Dobrovolný záchranář je velmi podobné našim dobrovolným hasičům – mají certifikované kurzy, skutečně zasahují v rámci příslušných oblastí a pomáhají ve své komunitě. Většinou fungují tam, kde celonárodní systém pokulhává.)

 • Kdy jsi začala s kreslením?

Už od malička jsem ráda kreslila, ale mojí vášní se stalo až na začátku střední školy. Jednou v létě jsem se nudila, a tak jsem na Facebooku našla nějaké super kreslené návrhy tetování a rozhodla se je překreslit. Od té doby jsem nepřestala kreslit a, no, trochu jsem se zlepšila a nějak jsem se našla.

 • Jak bys popsala svůj styl? 

Nevím přesně, jaký mám styl, ale můžu říct, že mám radši více realistické zobrazení věcí a tváří. Ale nejsem moc dobrá v hyperrealismu.

 • Co máš na kreslení ráda?

Ráda kreslím, protože je to moje „bezpečné místo“. Jakmile jednou začnu, můžu klidně kreslit hodiny (nebo i dny)… samozřejmě to nejde bez hudby! Nasazení sluchátek je první věc, kterou udělám – uvolňuje mě to.

 • Jakou muziku tedy při tom posloucháš?

Většinou poslouchám rock nebo metal. Někdy i nějaké popové písničky.

 • Jak jsi začala „kreslit na všechno“? Někdo tě o to požádal, nebo jsi cítila, že je to to pravé, aby ses mohla umělecky vyjádřit?

Začala jsem před lety. V létě mě kamarádka pozvala k sobě domů, abych jí pomohla na nějaká trička udělat otisky rukou. V ten moment jsem objevila barvy na textil a rozhodla se to zkusit doma…na svých nových bílých All-Star Converskách. Máma nebyla moc nadšená, ale povedlo se mi to… Pořád je mám!

 • Takže se specializuješ na malování na textil? Viděla jsem u tebe na profilu také nějaké láhve na vodu a další věci. Jaké barvy používáš?

Ne ne, ráda zkouším nové věci, i kdyby to mělo skončit katastrofou. Malovala jsem na zdi, obaly na telefony, obaly na čtečky, láhve na vodu, dřevo a další…

Většinou používám akrylové barvy, kromě textilu, to používám barvy na textil, protože vydrží déle. Na láhve na vodu nebo kufry používám primer jako základ, na to maluji akrylovými barvami a přetřu průhlednou vrstvou.

 • Teď mi tak přišlo na mysl, slyšela jsi někdy o Print on demand?

Ne, znám jen Etsy. Ale zní to zajímavě, kouknu se na to.

 • Byly na tvé cestě nějaké obtížné momenty?

Momentálně si nevzpomínám na nic vyloženě obtížného… Jako, samozřejmě byly nějaké těžké časy, ale tím, že už jsou za mnou, mi teď zpětně nepřipadají tak důležité.

 • Jak jsi je tedy tenkrát překonala?

Prostě jdu dál. Jak už jsem říkala, některé teď vypadají hodně nedůležitě. Až do tohoto okamžiku, co bych označila za nejhorší část mého života, bylo mé dětství. Ale i tenkrát jsem prostě šla dál.

 • Co považuješ za své největší selhání? Může to být obecně, nebo v rámci kreslení.

Největší selhání je pro mě to, že nevím, kdo jsem a co chci dělat. Mám spoustu věcí, kterých lituji a spoustu, kterých jsem se vzdala.

 • Co považuješ za svou největší výhru? Opět obecně nebo v kreslení.

Asi největším úspěchem je, že jsem v dětství vyhrála boj s rakovinou.

 • Co tě motivuje nyní?

Dnes je mou motivací touha najít samu sebe, a také to, co by mě dělalo šťastnou.

 • Co je ta nejvíc otravná věc, kterou po tobě kdy kdo chtěl?

Nejvíc otravné bylo to, když po mě chtěli, abych se změnila (jak povahou, tak i vzhledem) kvůli tomu, abych zapadla do jejich škatulky…

 • Co se ti jako první vybaví, když se řekne „umělec“?

Představím si někoho, kdo má zápal, talent a tvůrčího ducha – ne jen v oblasti kreslení, ale i třeba v muzice, psaní…vlastně ve všem!

 • Umíš si představit se malováním živit, nebo je to jen koníček?

No, bylo by to skvělé, ale jsem si jistá, že to jako povolání dělat nebudu. Nejsem tak dobrá. Myslím, že to zůstane mým koníčkem – pořád budu samozřejmě tvořit pro ostatní, pokud budou chtít… Ale je plno lidí, kteří mají více talentu než já kdy budu mít, takže…

 • Děkuji moc za tvůj čas a za sdílení tvého příběhu.

Rádo se stalo. Já děkuji za to, že jsi mě oslovila.

Tak, a je to! Zjistila jsem během tohoto prvního rozhovoru, že bych byla hodně špatným novinářem – pořád bych se ptala a ptala a nechala se rozptýlit všemožnými zajímavostmi.

Nyní je čas na překvapení. Od Lucre jsem si nechala vyrobit tematická přání k narozeninám. Já jsem z nich nadšená a doufám, že i jejich majitelé budou. A o tom umění je – předávat pocity… a pokud je to radost, což je velmi subjektivní kategorie, je jedno, jak dokonalé je vyhotovení.

Lucrezie tvoří jen pro zábavu, není to její hlavní zdroj příjmů. V příštím rozhovoru představím Kanadského umělce Jordana Boumu, který má svou vášeň jako práci. Určitě nezapomeňte za týden znovu navštívit tento blog, a pokud byste chtěli o Jordanovi dozvědět více, přikládám malou ochutnávku – jeho Instagram: jordanbouma

Tak zatím!

P.S.: Dejte mi vědět, jestli byste se chtěli Jordana na něco zeptat.

Jsem milovnicí umění. Založila jsem tento blog, abych inspirovala všechny dělat věci s láskou - ať už jde o umění, či něco jiného. I já se nyní vracím sama k sobě, jelikož jsem se také nechala inspirovat. A co vy?
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.