Inspirace a vize

Ahoj všichni!

Jsem ráda, že jste tu! Mým záměrem je představit vám mladé umělce – jejich příběhy, zájmy, díla – a také bych chtěla trochu zapojit i vás, čtenáře, a umožnit vám zeptat se mých hostů také na něco, co by vás zajímalo. Stačí jen napsat email, nebo okomentovat poslední rozhovor (na konci každého rozhovoru najdete pár informací o příštím hostovi). Tak mi prosím držte palce, ať se podaří tuto vizi uskutečnit. A pokud vy sami tvoříte, nebo víte o někom, dejte mi vědět, ať se inspirativní příběhy šíří!

Jsem stále ve fázi oslovování umělců ze všech koutů světa, ale již brzy představím první umělkyni! Během těch několika rozhovorů jsem zjistila, že bych se tím nejspíš živit nemohla, protože bych se dokázala ptát donekonečna a na zdánlivě hloupé otázky… To je taky jeden z důvodů, proč jsem zakomponovala do otázek i tu ohledně otravných věcí, na které se jich kdy někdo zeptal. Zatím asi chtěli všichni být zdvořilí, a proto mi neřekli, že to byly některé mé otázky.

Umění je dar

Sama jsem zkoušela malovat, ale upřímně, spíš jsem kopírovala, než tvořila. Všechny mé nápady troskotaly na tom, že jsem nebyla schopná je zrealizovat ke své spokojenosti. Vyjádření se pohybem je mi mnohem bližší! Nebojím se experimentovat; nevadí mi opakovat donekonečna choreografii – dokud není (podle mě) perfektní; neunavuje mě to, právě naopak! Tanec mi dodává energii, zapomínám na čas i prostor… na to, jestli se někdo dívá.

Umění a talent mají mnoho podob. Být kreativní, nápaditý, zvídavý, estetický… to je dar… dar, který ale vyžaduje spoustu práce, než se z něj vytvoří něco krásného a hmatatelného. Jsem šťastná, že jsem měla tu možnost mluvit a setkat se s lidmi, kteří opravdu začali tvořit a jejich talent díky tomu mohou ostatní vidět, slyšet i cítit. Skrze jejich díla tak může člověk zažít něco nového.

Zatím jsem se setkala s lidmi, kteří mají obrovské srdce, neskutečný talent, neuvěřitelné vize a nakažlivé nadšení! Jejich slova ve mně vzbudily touhu po vlastním příběhu. Nemyslím tím touhu po příběhu „Jak jsem se stala slavnou umělkyní“, ale po příběhu „Jak jsem poznala, že mě umění baví a dává radost mě i všem okolo“.  Protože jsem se rozvzpomněla na pocity, které ve mně po odtančení choreografie vyvolal nejen potlesk publika, ale především nával radosti v zákulisí – společné nadšení s kamarádkami z tanečního kroužku (a endorfiny vyplavené pohybem). Radost sdílená s lidmi stejného smýšlení je to nejdůležitější.

Vystupte ze „šuplíku“

Opravdu doufám, že vám příběhy z tohoto blogu přinesou radost a inspiraci. Pokud cítíte v sobě alespoň jiskřičku vášně pro něco, nebojte se ji rozdmýchat. Je skvělé, že v dnešní technologicky vyspělé době je mnohem jednodušší se zviditelnit. Snadněji se dá také, díky pozorování těch, co už to zvládli, sebrat kuráž k tomu kroku ze svého pomyslného „šuplíku“, do kterého se většinou tvoří.

Inspirace přichází odevšad, od lidí či věcí, i třeba z druhé strany zeměkoule. Také proto je tato stránka vícejazyčné – chtěla bych propojit co nejvíce lidí a příběhů. Protože umění působí na jiné frekvenci a nepotřebujeme znát umělcův (geografický) jazyk, abychom pochopili energii a emoce z jeho díla. Skrývá se to v nás a čeká to na probuzení.

Samozřejmě, po probuzení ale přichází pochybnosti – necítíme se být dost dobří, nikdo v našem okolí nás nechápe, chybí podpora komunity… Proto bych moc ráda vytvořila bezpečný prostor pro sdílení nápadů a vizí, kde by se každý mohl beze strachu nechat popostrčit, inspirovat k tomu, dělat věci z lásky. Láska přináší štěstí, štěstí jednoho přináší laskavost ke všem ostatním.

„Ve světě, ve kterém můžete být cokoliv, buďte laskaví.“

Caroline Flack

Takže si užijte čtení a mějte se krásně.

Jsem milovnicí umění. Založila jsem tento blog, abych inspirovala všechny dělat věci s láskou - ať už jde o umění, či něco jiného. I já se nyní vracím sama k sobě, jelikož jsem se také nechala inspirovat. A co vy?
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.